X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

پهره..وبلاگ فرهنگی هنری وادبی بلوچستان

باطری آیفون 4s را چه میشود !

 

  باطری آیفون 4s را چه میشود !

 همانطور که میدانید مشکل آنتن دهی آیفون۴ در اوایل توزیعش بسیاری از استفاده کننده ها را ناامید نمود، در ادامه این مشکل توسط اپل حل شد و سرنجام در آیفون ۴ اس آنتنی بهینه سازی شده و با طراحی تغییر یافته را از اپل دیدیم ، اما به نظر میرسد آیفون۴s هم مشکلات مخصوص به خودش را دارد !
دوام باطری … ! این مشکل چه توسط پچ های نرم افزاری حل شود و یا مشمول سحر اپل گردد ! یک چیز بدیهی است : این یک مشکل هست !
در فروم های رسمی انگلیسی زبان اپل هزارها نوشته به همراه تست های غیر رسمی وجود دارند که در باره عدم عملکرد مطلوب باطری آیفون۴s اپل تئوری و نظریاتی ارائه کرده اند. بیش از ۱۰۰ هزار بازدید از طرف استفاده کنندگان برای یافتن پاسخ این مشکل گزارش شده است. به نظر میرسد که حتی اپل هم تاکنون نمیداند دلیل این مشکل چیست. 

دو روز پیش مطلبی در The Guardian گزارش شد که بر آن اساس مهندسین ارشد اپل با استفاده کننده های شاکی از مشکل باطری آیفونهای ۴S جهت بررسی مشکلات باطری تماس گرفته اند، یکی از استفاده کنندگان دریافته که آیفون۴S اش در هر ساعت بیش از ۱۰ درصد باطری کم میکند- حتی اگر این آِفون در استند بای و بدون استفاده از ویژگی هایی مانند سیری و یا سرویس موقعیت یابی باشد-مهندسین اپل بعد از پرس و جوی جزئیات این موارد ، فایل مخصوصی را روی این دستگاهها نصب نموده و این آیفون ها را به کنترلر های کمپانی مرتبط کرده اند، پیش بینی میشود با اینکار اطلاعات بیشتری در مرد کم و کیف این مشکل بدست آید

اما در حال حاظر هیچ راه حل رسمی و یا پاسخی برای این مشکل ارائه نشده و البته هیچ سخنی از طرف کمپانی اپل که چه اتفاقی افتاده و یا چه زمانی این مشکل حل خواهد شد گفته نشده است؛تنها تخمین هایی زده شده که که علت این مشکلات میتواند از کجا باشد و این مشکل تا چه حدی میتواند دردسر آفرین باشد . در انجمن MacRumors یک استفاده کننده از آیفون۴S گزارش داده که آیفونش بعد از چهار ساعت ماندن در حالت Sleep و در حالیکه ۶۰ درصد ذخیره باطری داشته بلااستفاده شده است.
در حال آپدیت …از قول این دارنده آیفون ۴ اس میخوانیم:

یازده و نیم شب بود که برای استراحت به تختم رفتم ، شارژ آیفون ۶۰% بود ، تمام اپلیکیشن ها بسته بود ، حدود ۳:۳۰ بامداد که نیاز بود که برای استفاده از سرویس از خواب بیدار شوم متوجه شدم که آیفون کار نمیکند، این وحشتناک بود ؛ چرا که آیفونم ساعت بیدارباش من هم هست ! من همیشه آیفونم را همراهم دارم ،از آیفون ۴ را بیش از دوبرابر استفاده معمول اش کار کشیدم و حالا یا آیفون ۴ اس ایم هستم ، اما مشکل باطری آزار دهنده هست

پس اگر مشکل به خاطر نرم افزار مخصوصی نیست ، احتمال دارد که مشکل از نحوه تجزیه و تحلیل مشخص کردن میزان درصد شارژ باطری توسط آیفون ۴ اس روی دستگاه باشد ، در نوشته ای دیگر در همین انجمن ، یک یوزر توانسته مشکل باطری را به روش زیر حل کند:
۱- باطری را آنقدر خالی کنید تا آیفون خاموش شود
۲- حال بگذارید آیفون املا و به میزان ۱۰۰% شارژ شود- حدود ۲-۳ ساعت طول میشکد

از طرف این شخص میخوانیم:

در ابتدا که شروع به خالی کردن شارژ باطری کردم در هر ساعت که آیفون ۴ اس در حالت استند بای قرار داشت حدود ۵ تا ۷ درصد باطری کم میکرد ، بعد خالی شدن شارژ ، نرخ خالی شدن درصد باطری کندتر شد و وقتی در ۱ درصد بود تقریبا یکساعت طول کشید. سرانجام آیفون ۴اس به خودی خود خاموش شد . من از نو و به حالت ۱۰۰% شارژش کردم و حالا ایفونم دقیقا مانند آیفون ۳ جی اس و یا حتی بهتر از آن باطری نگه داشته است.

منبع:Gizmodo.com
برگردان به فارسی: ویسار ف
i-os.ir